Z hasłem ,,Wybierz życie”

Z hasłem ,,Wybierz życie” przeszli w niedzielę 8 maja 2022 r. ulicami Szczecina uczestnicy Marszu dla Życia, który powrócił po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią. W marszu tym, można powiedzieć, że udział wzięli nasi uczniowie- chociaż nie bezpośrednio. W marszu tym po raz kolejny niesiono przepisany na klikusetmetrowym materiale dokument kościelny- tym razem była to encyklika papieża Jana Pawła II-  Evangelium Vitae, którą przepisywali także nasi uczniowie. Encyklika Evangelium Vitæ o wartości i nienaruszalności życia ludzkiego, ogłoszona została 25 marca 1995. Porusza zagadnienie moralnego nauczania Kościoła na temat poszanowania ludzkiego życia. Jan Paweł II wystąpił w niej przeciw karze śmierci. Potępione zostały aborcja i eutanazja, określone jako okrutne zbrodnie. Jan Paweł II wskazał, że jedynie do Boga może należeć decyzja o momencie śmierci człowieka.

Z hasłem ,,Wybierz życie”

Utworzono dnia 26.06.2022, 21:32

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.