Gminny Konkurs Ortograficzny Klas Trzecich

23 maja 2016r. w ZPO Promnik odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny, który skierowany był do uczniów klas III SP z terenu naszej gminy. Celem konkursu było promowanie poprawnej polszczyzny oraz rozbudzenie umiejętności ortograficznych. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia w jakim stopniu udało im się opanować zasady ortografii. W konkursie wzięły udział szkoły z: Niedżwiedzia, Rudy Strawczyńskiej, Chełmiec, Promnika oraz Strawczyna. Uczniowie mieli do napisania dyktando pt. „Pożegnanie roku szkolnego”. Trzecioklasiści wykazali się wysokim poziomem wiedzy i pamięci ortograficznej. Pierwsze miejsce i tytuł „ Mistrza ortografii” zdobyła Julia Wawrzeńczyk z SP Promnik, która wykazała się najlepszą znajomością pisowni polskiej pod względem ortografii. Wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu dziękujemy i gratulujemy imponującej wiedzy z dziedziny ortografii. W nagrodę otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci książek.

Elżbieta Chudzik – wychowawca klasy III.

Gminny konkurs ortograficzny 2016

Utworzono dnia 31.05.2016, 12:13

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.