Powitanie wiosny.

Powitanie wiosny

Każdy uczeń wie, że 21 marca to pierwszy dzień wiosny i dzień wagarowicza. W tym roku postanowiliśmy spędzić go bardzo aktywnie, ale również edukacyjnie. Klasy młodsze w poszukiwaniu wiosny wybrały się na spacer do lasu. Starsi uczniowie natomiast odwiedzili Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami w Promniku. Znajduje się tam nowoczesny Zakład Unieszkodliwiania Odpadów, gdzie jest możliwość obserwowania, jakie efekty i korzyści daje prawidłowa gospodarka odpadowa. Pracownicy szczegółowo opowiedzieli o procesie zagospodarowania i utylizacji odpadów komunalnych, zwracali szczególna uwagę na poprawną segregację śmieci. Wszyscy  dostali upominki w postaci toreb wykonanych z surowców wtórnych, które mają przypominać o tym żeby unikać jednorazowych reklamówek. W drodze do szkoły mogliśmy podziwiać walory przyrodnicze Promnika, uczyć się rozpoznawać gatunki drzew, krzewów i ptaków.

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.